Джъдж постигна първи хоумрън за сезона, Янкс победи Д-Бекс с 6-5 в 11 ининга за откриване на гостуване с 6-1
AP News | 2024-04-03 | 01:16:18

ФЕНИКС (АП) — Арън Джъдж постигна първия си хоумрън за сезона и добави RBI се удвои в два манша от 11-и ининг, повишавайки Ню Йорк Янкис над Аризона Даймъндбекс с 6-5 в сряда, за да завърши началното гостуване с 6-1.

Алекс Вердуго наруши равенството 2-2 в 10-ти с първия си хоумрън на Янките, два ръна от Kevin Ginkel. Аризона изравни резултата в долната половина срещу Клей Холмс (1-0), подпомогнат от грешка при хвърляне на крака Антъни Волпе.

С бегачи в ъглите в 11-ия след сингъла на Глейбър Торес, Скот Макгоу (0 -1) се отказа в бягането, когато не успя да стигне до сет позиция с Хуан Сото в чинията. След като Сото изхвърча, Джъдж направи двойно за преднина от два ръна.

Джъдж вкара 3 за 24 с един RBI, най-малкото му попадения в шест игри. Той даде преднина на Янките с 2-1 с два ръна, хоумър от противоположното поле към десния център в четвъртия от Мерил Кели.

Аризона затвори в долната част на 11-ия, когато Хорхе Бароса удари два аута, RBI сингъл. Поради предишни ходове на мениджъра Тори Ловуло, D-бековете нямаха определен нападател и трябваше да използват Макгоу като нападател със заредени бази. Той получи трети удар от Кейлъб Фъргюсън, който успя да го спаси за първи път този сезон.

Холмс допусна три неспечелени ръна за 1 1/3 ининга, когато Ню Йорк спечели за втори път в серията от три игри срещу защитаващия шампиона на NL.

Аризона изравни резултата в 10-ата, след като хвърлянето на Волпе към първия бе широко в полето на Жералдо Пердомо, което позволи на Бароса да отбележи. Пинч бегачът Джейк Маккарти се издигна на див терен и отбеляза, когато бързият Корбин Карол победи хвърлянето на Волпе за два аут сингъла в полето.

Новобранецът Блейз Александър удари първия си хоумър от Висшата лига във втория при 96 mph бърза топка от Карлос Родон, който се отказа от два ръна, седем удара и три проигравания за 5 1/3 ининга.

Кетел Марте изравни резултата 2-всички в петия с два аута, соло хоумър. Марте поведе първия с удвояване за своето попадение 1000.

Кели се отказа от два ръна и пет попадения за седем ининга.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Пердомо напусна играта в 10-ия за Маккарти. Пердомо куцаше, докато си тръгваше,

Янкис: домакин на Торонто в началото на серия от три мача в петък, изпращайки RHP Маркъс Строман (1-0, 0.00 ERA) към могилата.

Даймъндбекс: Започнете LHP Томи Хенри (0-1, 11.25) в петък в откриването на серия в Атланта.